Dağıtım şebekesinde trafolar sayesinde OG’den AG’ye dönüşen elektrik enerjisinin abonelere güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlayan anahtarlama, kumanda ve koruma şalt malzemelerin bütününe AG dağıtım sistemleri denilmektedir. Trafo merkezlerinde bulunan AG dağıtım panoları, box panolar (SDK), sayaç panoları ve kat tipi panolar, AG dağıtım sistemleri’nin önemli birer parçalarıdır. Özel tip AG dağıtım, koruma ve kontrol panolarınızın imalatı için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

AG Dağıtım Panoları
AG Dağıtım Panoları

Akıllı bağlantı noktaları sayesinde kolay montaj ve demontaj özelliği bulunan modüler panolar ile IEC 61439-1 ve IEC 61439-2 standartlarına uygun olarak üretimi yapılmaktadır.

Sekonder Koruma Panoları
Sekonder Koruma Panoları

Yüksek gerilimden beslenen sistemlerin, koruma kumandaları için yapılan sekonder koruma panolarının üretimi, CNC tezgahlarda hazırlanmış özel dizaynlı panolar ile yapılmaktadır.

Sayaç Panoları
Sayaç Panoları

Çoklu elektrik abonesine sahip binaların sayaç panolarının üretimi, akıllı bağlantı noktaları sayesinde kolay montaj ve demontaj özelliği bulunan modüler panolar ile yapılmaktadır.

Kat Panoları
Kat Panoları

Çok katlı binaların ihtiyacı olan kat tablolarının üretimi, akıllı bağlantı noktaları sayesinde kolay montaj ve demontaj özelliği bulunan modüler tablolar ile üretilmektedir.

OG Kondansatör
Box Pano Kaidesi

TEDAŞ Genel Müdürlüğü’nün elektrik dağıtım tesislerinde kullandığı AG panoları’nın montajı için kullanılan box beton pano kaideleri 300 dozlu betondan üretilmektedir.